W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

14 listopada 2021 r.        33 Niedziela zwykła

1. Dziś, Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach – zbiórka na ten cel do puszek.

2. W przyszła niedzielę odbędzie się ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

3. Dziś:

- o godz. 11.00 Msza św. połączona z nabożeństwem do św.Joanny Beretty Molla i z błogosławieniem jej relikwiami;

- po Mszy o godz.16.30 w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

4. Na stoliczku przy wejściu do kościoła obok prasy katolickiej leżą karteczki na wypominki listopadowe i roczne.

- Wypominki listopadowe są wyczytywane przez cały listopad w dni powszednie o godz.18.00, a w niedziele przed Mszą o godz.16.30;

- Wypominki roczne – w każdy I-szy poniedziałek miesiąca, począwszy od listopada do października przyszłego roku.

5. Przy wejściu głównym pisma katolickie, m.in. „Gość niedzielny”, „Idziemy”.

6. Bardzo dziękujemy:

- pani Bożenie Łobejko oraz paniom: Alinie, Joli za troskę o kwiaty przy ołtarzu.

7. Zapraszamy na Warsztaty tworzenia wizerunków świętych na kamieniu dla dzieci w wieku 6-12 lat, w zabytkowej dzwonnicy, we środę 17 i 24 listopada o godz.16.30. Zapisy: tel. 600-722-424. Koszt: 25 zł od osoby.

8. Ogłoszenie o synodzie. Więcej informacji na stronie diecezji, https://dw-p.pl/7753. Gdyby zabrakło ankiet, prosimy je wydrukować z naszej strony internetowej, wypełnić i dostarczyć do ks.proboszcza.  Druki do pobrania: Ankieta, Vademekum, O Synodzie

9. W I niedzielę Adwentu, 28 listopada, o godz.13.00, w konkatedrze na Kamionku, przy ul. Grochowskiej 365, pan Kazimierz Adamaszek posługujący od 18 lat w naszej parafii, rozpocznie – wraz z czterema innymi akolitami - bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia święceń diakonatu. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w jego intencji i uczestniczenia w uroczystej Mszy św. tego dnia na Kamionku pod przewodnictwem ks. Bp Jacka Grzybowskiego.

10. W tym tygodniu w liturgii:

- W środę – św. Elżbiety Węgierskiej,

- W czwartek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,

- W sobotę – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

11. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych, choćby tylko w myśli, przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, w tym roku dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone