W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

24 kwietnia 2022 r.      Niedziela Miłosierdzia Bożego

ODPUST PARAFIALNY

(zakończenie oktawy Zmartwychwstania Pańskiego)

1. Dziś, na zakończenie Oktawy Wielkanocnej, w naszej parafii Odpust. Po czasie kowidowym, będziemy mogli znowu cieszyć się sobą i wspólnie świętować. Uroczysta Msza św. o godz.11.00, będzie sprawowana przez Kanclerza Kurii Warszawsko-Praskiej, ks. Prałata Dariusza Szczepaniuka. Po niej zapraszamy, zwłaszcza rodziny z dziećmi na agapę i zabawę. Tradycyjnie prosimy wszystkie panie o upieczenie ciasta i przyniesienie go na nasz parafialny stół. Zapraszamy na Odpust wszystkich – od najmłodszych do najstarszych!

2. Dziś nie będzie Mszy o godz.12.15, natomiast zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz.16.00.

3. W trakcie odpustu – będzie organizowana loteria fantowa. Dochód z loterii i aukcji przeznaczony jest na potrzeby naszego przedszkola ”Iskierka” i szkoły im.Achillesa Ratti.

4. Dzisiejsza taca jest na Caritas Diecezji Warszawsko-praskiej.

5. Dziś, w Centrum Kultury i Aktywności przy ul.Siarczanej 6, o godz.18.00, odbędzie się koncert charytatywny „Gramy dla Ukrainy”.

6. W przyszłą niedzielę pierwsze nabożeństwo majowe o godz.16.00.

7. Bardzo prosimy o przekazywanie 1% podatku na nasze parafialne Stowarzyszenie „Dzieci Targówka”. Ulotki leżą na stoliku przy wyjściu.

8. Przy wejściu głównym do kościoła - prasa katolicka oraz woda święcona!

9. Ogłoszenie o rekolekcjach wyjazdowych w okresie wakacyjnym, w terminie: 30.07-07.08.b.r.

10. Na naszym osiedlu powstało Koło Emerytów i Rencistów. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 maja, w środę o godz.17.00 w Centrum Kultury i Aktywności przy ul. Siarczanej 6.

11. Elektrośmieci. Od poniedziałku, od 7.00 rano do środy, do godz.12.00 na parkingu za plebanią będą zbierane elektrośmieci.

12. Pierogarnia „U Aniołów” należąca do Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej otworzyła 2 lata temu catering. Kuchnia dostarcza pod drzwi zestawy 4 lub 5 posiłków z daniami kuchni polskiej na cały dzień. Oferta skierowana jest szczególnie do osób starszych, samotnych, mam z małymi dziećmi lub w ciąży oraz wszystkich tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze i czas. Osoba do kontaktu: Jowita Pietrak, kierownik. Dla chętnych z naszej Parafii przewidziane dodatkowe zniżki. :-) Szczegóły na stronie: mimochodem.caritasdwp.pl