W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

1 maja 2022 r.          3 Niedziela Wielkanocna

1. Dziś, rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane zaraz po modlitwie różańcowej w intencji o pokój na Ukrainie. Różaniec w dni powszednie o godz.17.30, a w niedziele i w uroczystość 3 maja, o godz.16.00.

2. W środę, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. o 9, 11, 12.15 i 16.30.

3. Jutro, 2 maja, narodowy Dzień Flagi. O godz. 18.00 Msza św. wypominkowa za zmarłych.

4. Jak w każdą pierwszą środę miesiąca zapraszamy do kościoła na godz.20.30 na męski Różaniec prowadzony przez mężczyzn, po nim jak w każdą środę – adoracja do godz.22.00.

5. W pierwszy czwartek miesiąca – pomodlimy się na Mszy o godz.18.00 za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu.

6. W pierwszy piątek miesiąca: ks. Adam odwiedzi chorych, a spowiedź pierwszo-piątkowa od 17.45.

7. W pierwszą sobotę miesiąca – nabożeństwo maryjne o godz.17.15.

8. Przy wejściu głównym do kościoła - prasa katolicka oraz woda święcona.

9. Bardzo dziękujemy pani Bożenie Łobejko za kwiaty do ołtarzy, a pani Alinie za pomoc przy ich układaniu.

10. Zapraszamy do naszej zabytkowej, drewnianej dzwonnicy, miejsca kultury chrześcijańskiej, na warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat: KRZYŻ PASCHALNY CHWALEBNYwyjaśnienie symboliki. Warsztaty odbędą się we czwartki 5 i 19 maja w godz.15.00-17.00. Koszt 30 zł.

11. Przewodnicząca ROTF Hanna Nerć informuje, że w czwartek, 12 maja, w godz.16-19, w Szkole Podstawowej przy ul.Mieszka I odbędą się konsultacje z projektantem planu miejscowego dla rejonu ulicy Swojskiej. Można będzie złożyć swoje uwagi do planu. Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców.

12. Serdecznie zapraszamy do udziału w Nocy Muzeów, w sobotę 14 maja, w Centrum Kultury i Aktywności przy ul. Siarczanej 6. Szczegóły na plakacie.

13. Na naszym osiedlu powstało Koło Emerytów i Rencistów. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 maja, w środę o godz.17.00 w Centrum Kultury i Aktywności przy ul. Siarczanej 6.

14. Pierogarnia „U Aniołów” należąca do Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej otworzyła 2 lata temu catering. Kuchnia dostarcza pod drzwi zestawy 4 lub 5 posiłków z daniami kuchni polskiej na cały dzień. Oferta skierowana jest szczególnie do osób starszych, samotnych, mam z małymi dziećmi lub w ciąży oraz wszystkich tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze i czas. Osoba do kontaktu: Jowita Pietrak, kierownik. Dla chętnych z naszej Parafii przewidziane dodatkowe zniżki. :-) Szczegóły na stronie: mimochodem.caritasdwp.pl

15. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat serdecznie zapraszamy na warsztaty o Krzyżu Paschalnym Chwalebnym oraz wyjaśniające Jego symbolikę, które odbęda się w dniach 5 i 19 maja w godzinach 15-17. Szczegóły na plakacie.