W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

8 maja 2022 r.           4 Niedziela Wielkanocna

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane zaraz po modlitwie różańcowej w intencji o pokój na Ukrainie. Różaniec w dni powszednie o godz.17.30, a w niedziele o godz.16.00.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.12.30 odbędzie się uroczystość I Komunii grupy dzieci ze szkoły im.Achillesa Ratti.

3. W najbliższą sobotę, w konkatedrze na Kamionku, pan Kazimierz Adamaszek otrzyma święcenia diakonatu.

4. W tym tygodniu w liturgii, m.in:

- Jutro, św.Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski;

- W piątek, NMP z Fatimy;

- W sobotę, św.Macieja apostoła.

5. W środę, czwartek i piątek o godz.19.00 spotkanie rodziców i dzieci ze szkoły im. Tadeusza Gajcego przygotowujących się do Uroczystości I Komunii św.

6. Natomiast we wtorek o godz.19.00 spotkanie rodziców i dzieci z tej szkoły przygotowujących się do Rocznicy I Komunii św.

7. Przy wejściu głównym do kościoła - prasa katolicka, woda święcona oraz najnowsza książka ks.Jarosława Piłata, Zmagania na drodze wiary.

8. Bardzo dziękujemy pani Bożenie Łobejko za troskę o świeże kwiaty do ołtarzy, a pani Alinie za pomoc przy ich układaniu.

9. Bóg zapłać panu Dawidowi Szałkowskiemu za umycie prawie wszystkich okien w kościele, a panu Michałowi Pieńko za naprawę lichtarzy pogrzebowych.

10. Przewodnicząca ROTF Hanna Nerć zaprasza w czwartek, 12 maja, na godz.16.00, do Szkoły Podstawowej przy ul.Mieszka I gdzie odbędą się konsultacje z projektantem planu miejscowego dla rejonu ulicy Swojskiej. Można będzie złożyć swoje uwagi do planu.

11. Serdecznie zapraszamy do udziału w Nocy Muzeów, w sobotę 14 maja, w Centrum Kultury i Aktywności przy ul. Siarczanej 6. Szczegóły na plakacie.