W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

5 czerwca 2022 r.       Uroczystość Zesłania Ducha Św.

1. Zapraszamy na codzienny różaniec w intencji o pokój na Ukrainie - w dni powszednie o godz.17.30, a w niedziele o godz.16.00. Po różańcu, przed Mszą św., odprawiamy nabożeństwo czerwcowe, ku czci Najśw. Serca Jezusowego.

2. Dziś:

- o 11.00 uroczystość Rocznicy I Komunii św. dzieci ze szkoły im. Tadeusza Gajcego i innych szkół.

3. W przyszłą niedzielę:

- uroczystość Najświętszej Trójcy.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

- Jutro święto NMP Matki Kościoła;

- W środę wspomnienie św.Jadwigi, królowej;

- W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

- W sobotę wspomnienie św.Barnaby, apostoła.

5. Na stoliku, przy gazetach, nowy parafialny zeszyt „Teologia Serca Jezusowego” z tekstami do codziennych rozmyślań.

6. Bardzo dziękujemy pani Bożenie Łobejko oraz rodzicom dzieci rocznicowych za świeże kwiaty do ołtarza. Rodzicom tych dzieci dziękujemy także za dar dla parafii – nowy obrus ołtarzowy.

7. Bóg zapłać panu Bartkowi Góralskiemu za skoszenie trawy na terenie przykościelnym.

8. W najbliższy czwartek, zapraszamy na godz.15:00 do naszej dzwonnicy, Miejsca Kultury Chrześcijańskiej, dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia na warsztaty Haftu motywów religijnych. Warsztaty poprowadzi pani Krystyna Brzezińska.

9. Zapraszamy zainteresowane osoby do bezpłatnego udziału w spotkaniu upamiętniającym dwusetlecie powstania pierwszej fabryki chemicznej na ziemiach polskich. Spotkanie odbędzie się̨ w sobotę 11 czerwca, w godzinach 13-15:30 w Centrum Kultury i Aktywności przy ulicy Siarczanej 6, na terenie gdzie zlokalizowana była fabryka. Wydarzenie jest objęte patronatem Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. W programie m.in. pokazy chemiczne dla dzieci.

10. Dziś zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej wotum wdzięczności Narodu Polskiego.