W dni powszednie o godz. 7.15 (z wyjątkiem okresu wakacyjnego) i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

28 sierpnia 2022 r.          22 niedziela zwykła

1. W tym tygodniu:

- 1 września rozpoczęcie Roku Szkolnego. Msze św. z błogosławieństwem na nowy Rok Szkolny dla nauczycieli, rodziców i uczniów szkoły im.Achillesa Ratti o godz.8.00, a dla szkoły nr 58 i pozostałych szkół o godz.9.00. Spowiedź św. od godz.7.30. Prosimy rodziców, aby zachęcili dzieci i młodzież, by wyspowiadały się na początku roku szkolnego i przystąpiły do Komunii św.;

- w pierwszy piątek miesiąca: ks. Adam odwiedzi chorych, a spowiedź pierwszo-piątkowa od 17.30;

- w pierwszą sobotę miesiąca – nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi o godz.17.15.

2. W przyszłą niedzielę:

- po Mszy o 11.00 krótkie spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I Komunii św. i do Rocznicy;

- o godz.16.00 comiesięczny różaniec prowadzony przez Koła Żywego Różańca.

3. Przypominamy, że po przerwie wakacyjnej, od piątku, 2 września powracamy do zwykłego porządku Mszy i funkcjonowania kancelarii:

- w niedziele „wraca” Msza o godz. 12.15, a w tygodniu Msza poranna o godz.7.15;

- kancelaria parafialna od przyszłego tygodnia, po 4 września, będzie czynna we wtorki, środy i piątki w godz.19.00-20.00, oraz we czwartki w godz.16.30-17.30.

4. Bardzo dziękujemy wolontariuszom za bezinteresowna pomoc:

- Pani Bożenie Łobejko za piękne kwiaty do ołtarza i pani Alinie za pomoc pani Bożence w trosce o kwiaty;

- Panu Bartkowi Góralskiemu i Jackowi Wieraszka za prace porządkowe w kościele i w ogrodzie parafialnym.

5. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy” oraz inne ciekawe pisma. Prosimy je zabierać do domów.

6. Mamy możliwość przyjęcia do naszej przyparafialnej szkoły im. Achillesa Ratti jeszcze kilkoro uczniów do klas I-III i starszych IV-VII. Pracujemy w oparciu o pedagogikę Montessori, zależy nam na kształtowaniu uczniów do życia wartościami ewangelicznymi. Szkoła jest integracyjna, nieduża, tworzą ja nauczyciele z pasją. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Paniami dyrektor: tel. 535 911 512 lub 661 218 367 lub z ks. Proboszczem.