panorama kościoła i kapliczki nocą
panorama kościoła zimą
panorama kościoła i dzwonnicy zimą
widok ołtarza głównego
widok na chór

Baner

Przedszkole integracyjne "Iskierka"

.

Trwają zapisy na kolejny rok nauki.

Zapraszamy

.

Integracyjna Szkoła Podstawowa

.

 

Nauka trwa!

Zachęcamy do zapisów na następne lata

.

Stowarzyszenie Dzieci Targówka

.

Prosimy o wskazywanie właśnie SDT jako odbiorcę 1% z Państwa PIT-ów

.

Godziny odprawiania Mszy świętych:

W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci),       12.15 (z wyjątkiem okresu wakacyjnego)  i 16.30.  

W dni powszednie o godz. 7.15 (z wyjątkiem okresu wakacyjnego) i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: niedziele - przed i podczas Mszy św., dni powszednie - przed Mszą św.

6 listopada 2022 r.           32 niedziela zwykła

1. W przyszłą niedzielę, 13 listopada, odwiedzi nas J.E. bp Jacek Grzybowski, biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej, który przeprowadzi wizytację kanoniczną naszej parafii. Ksiądz Biskup będzie uczestniczył w każdej Mszy św. i wygłosi do nas Słowo Boże. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza członków różnych grup i wspólnot działających przy naszej parafii.

     - Na godz.9:00 zapraszamy szczególnie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Stowarzyszenia „Dzieci Targówka”, Caritasu, grupy AA i Strażników Pamięci Żołnierzy Wyklętych;

     - Na Msze o godz.11:00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św., uczniów szkoły im. Achillesa Ratti i szkoły podstawowej nr 58 im. Tadeusza Gajcego oraz skautów z Parafialnego skautingu katolickiego „Wędrownicy”. Ks. Biskup pobłogosławi wszystkie dzieci relikwiami bł. Carlo Acutisa;

     - O godz. 12.15 zapraszamy członków Rodzinnych Kół Żywego Różańca i katechetów, a szczególnie dzieci z parafialnego przedszkola integracyjnego „Iskierka” i rodziców z ochrzczonymi w tym roku niemowlętami, które Ks. Biskup pobłogosławi relikwiami św. Joanny Beretty Molla.

     - O godz.16:30 Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania 7 kandydatom. Zapraszamy oprócz rodzin kandydatów w sposób szczególny także członków parafialnego Kręgu Młodych Małżeństw i Wspólnoty Bożego Miłosierdzia oraz zespół „Lumen Dei”.

2. Dziś, o godz.10:00 obowiązkowa w naszej parafii nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych. Następna - 4 grudnia, też o godz. 10:00 w kościele.

3. Bardzo dziękujemy państwu Izabeli i Jackowi Wieraszka oraz Monice i Bartkowi Góralskim za troskę o kościół i otoczenie.

4. Przyjmujemy zapisy młodzieży na przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

5. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy”.

6. W tym tygodniu w środę święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

7. W Dzień Niepodległości, 11 listopada, Msze św. w naszej parafii o godz.9:00, 11:00 i 16:30.

8. Z racji przypadającego w piątek święta narodowego Biskup Diecezji udziela dyspensy od postu.

9. Fundacja Edukacyjna „Non verba” i nasza parafia zaprasza do wspólnego świętowania 104.rocznicy odzyskania Niepodległości. Rozpoczniemy uroczystą Mszą św. w naszym kościele, wotum wdzięczności za „zmartwychwstanie” Polski, a następnie przejdziemy do refektarza naszej szkoły, gdzie w planie mamy m.in. grę historyczną oraz śpiewanie pieśni patriotycznych. Zapewniamy kawę i herbatę. Mile widziane drobne, kruche ciasteczka własnego wypieku. Zapraszamy wszystkich patriotów!

10. Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, ma zaszczyt zaprosić na koncert pt. Niepodległość jest fajna – opowieść muzyczna z udziałem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective. Koncert odbędzie się w niedzielę 13 listopada 2022 r. o godz. 18:00 w budynku przy ul. Siarczanej 6

11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.

Zapraszamy, dołącz do nas!

Z życia Diecezji


tyle się dzieje w naszej diecezji! sprawdź sam

Dla Darczyńców

Zapraszamy do odpisu 1% na nasze Stowarzyszenie Dzieci Targówka

.

Rzezba Chrystusa PNG

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Zmartwychwstania Pańskiego

03-788 Warszawa

Ul. Księcia Ziemowita 39

NIP: 524-22-10-933

REGON: 013101248

Nr konta Bank SANTANDER: 56 1090 1043 0000 0001 0124 6212

e-mail: kancelaria@parafiazmartwychwstaniapanskiego.pl

@ Copyright Parafia Zmartwychwstania Pańskiego 2012. All rights reserved. Administrator strony: stronapzp@gmail.com