panorama kościoła i kapliczki nocą
panorama kościoła zimą
panorama kościoła i dzwonnicy zimą
widok ołtarza głównego
widok na chór

Baner

Przedszkole integracyjne "Iskierka"

.

Trwają zapisy na kolejny rok nauki.

Zapraszamy

.

Integracyjna Szkoła Podstawowa

.

 

Nauka trwa!

Zachęcamy do zapisów na następne lata

.

Stowarzyszenie Dzieci Targówka

.

Prosimy o wskazywanie SDT

jako odbiorcę 1% z Państwa PIT-ów

.

Godziny odprawiania Mszy świętych:

W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci),       12.15 (z wyjątkiem okresu wakacyjnego)  i 16.30.  

W dni powszednie o godz. 7.15 (z wyjątkiem okresu wakacyjnego) i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: niedziele - przed i podczas Mszy św., dni powszednie - przed Mszą św.

12 marca 2023 r.          III Niedziela Wielkiego Postu

1. Tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w przyszłą niedzielę 19 marca i potrwają do wtorku włącznie. Poprowadzi je ks. Piotr Marchalewski, audytor Sądu Metropolitalnego Warszawskiego, pomagający nam duszpastersko od kilku miesięcy.

2. Program rekolekcji: w niedzielę Msze wg porządku zwykłego oraz dodatkowo o godz.14.00 Msza św. dla małżeństw. W poniedziałek i wtorek Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz.9.00 i 18.00 oraz dla dzieci o godz.10.00. Spowiedź św. podczas każdej Mszy. Plan wywieszony jest w gablocie.

3. Nasze parafialne przedszkole „Iskierka” ma już komplet dzieci, natomiast szkoła podstawowa im.Achillesa Ratti prowadzi jeszcze rekrutację na nowy rok szkolny. Osoby zainteresowane zapisaniem swoich dzieci prosimy o kontakt - telefonicznie lub mailowo. Numer telefonu i adres mailowy dostępne są w gablocie przed kościołem i na stronie parafialnej w ogłoszeniach. Tel.: 535-911-512, 661-218-367, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali w niedziele o 16.00, i na Drogę Krzyżową w piątki – dla dzieci o 16.30, a dla dorosłych o 17.30. Zachęcamy także do odwiedzania kościołów stacyjnych gdzie trwa całodzienna spowiedź od 6.00 do 21.00. Szczegóły na plakacie.

5. Serdecznie zapraszamy na warsztaty plastyczne „Wokół ikony”, które będą oparte na wykonaniu symbolicznego Mandylionu – pierwszej ikony. Rozpoczną się we środę 29 marca i potrwają do końca czerwca, będą się odbywać w dzwonnicy, w środy, w godz.15.30-17.30. Koszt: 100 zł.

6. We czwartki w godzinach 15.00-16.00 w ramach otwartej pracowni zapraszamy do dzwonnicy na ćwiczenia malarskie przygotowujące do tworzenia ikony.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.11.00 w dzwonnicy odbędą się godzinne zajęcia plastyczne nawiązujące do Ewangelii z dnia. Zapraszamy dzieci oraz rodziców. 

8. W przyszłą niedzielę o godz.14.00 Msza św. dla małżonków, po niej spotkanie w grupach dzielenia i agapa.

9. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w piątek, 23 marca o godz.19.00. Prosimy się zgłaszać mailem na adres kancelarii parafialnej.

10. Dziś, o godz.12.00 spotkanie dla rodziców i dzieci ze szkoły nr 58 przygotowujących się do Rocznicy I Komunii św.

11. Zachęcamy do zapoznania się z nową książką ks. dr Jarosława Piłata „Wielki Post – wątki pasyjne. Komentarze duchowe”, w której znajdziemy teksty pomocne w głębszym przeżyciu obecnego okresu liturgicznego.

12. Przy wejściu głównym – tygodniki: „Gość niedzielny” i „Idziemy”.

13. Nasza parafia i Kino „Mundek”, promujące wartościowe filmy, zaprasza w czwartek, 16 marca na projekcję nowego filmu w reżyserii Dariusza Reguckiego, pt. „Opiekun”. Projekcja odbędzie się w Multikinie Targówek, przy ul.Głębockiej o godz.19.00. Bilety (w cenie 16 zł) dostępne są w zakrystii oraz pół godziny przed seansem w kinie przy stoliku „Kina Mundek”.

14. Dziękujemy p.Bożenie Łobejko za dekorację wielkopostną przy ołtarzu.

15. Dziś w naszej parafii po Mszach św. zbiórka do puszek ad gentes – na Misje.

1. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w piątek, 23 marca o godz.19.00. Prosimy się zgłaszać podając imiona i nazwiska oraz kontakt do siebie - w zakrystii lub wysyłając maila.
.
 

Zapraszamy, dołącz do nas!

Z życia Diecezji


tyle się dzieje w naszej diecezji! sprawdź sam

Dla Darczyńców

Zapraszamy do odpisu 1% na nasze Stowarzyszenie Dzieci Targówka

.

Rzezba Chrystusa PNG

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Zmartwychwstania Pańskiego

03-788 Warszawa

Ul. Księcia Ziemowita 39

NIP: 524-22-10-933

REGON: 013101248

Nr konta Bank SANTANDER: 56 1090 1043 0000 0001 0124 6212

e-mail: kancelaria@parafiazmartwychwstaniapanskiego.pl

@ Copyright Parafia Zmartwychwstania Pańskiego 2012. All rights reserved. Administrator strony: stronapzp@gmail.com