W dni powszednie: o godzinie 18.00, w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: w niedziele przed i podczas Mszy św., w dni powszednie przed każdą Mszą św., w piątki dodatkowo po Mszy:św.: 8.00-8.30.

9 grudnia 2018 r.      Druga Niedziela Adwentu

Łk 3, 1-6   Wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże

Było to w piętnastym roku rządów Tyberiusza Cezara. Gdy Poncjusz Piłat był namiestnikiem Judei, Herod tetrarchą Galilei, brat jego Filip tetrarchą Iturei i Trachonitydy, Lizaniasz tetrarchą Abileny; za najwyższych kapłanów Annasza i Kajfasza skierowane zostało słowo Boże do Jana, syna Zachariasza, na pustyni.

Obchodził więc całą okolicę nad Jordanem i głosił chrzest nawrócenia dla odpuszczenia grzechów, jak jest napisane w księdze mów proroka Izajasza: «Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego! Każda dolina zostanie wypełniona, każda góra i pagórek zrównane, drogi kręte staną się prostymi, a wyboiste drogami gładkimi! i wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże».

Czytaj więcej: EWANGELIA

9 grudnia 2018 r.     II niedziela Adwentu

1. 1. W przyszłą niedzielę, rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, poświęcone zagadnieniom małżeńskim, które poprowadzi Przemysław Drąg, Krajowy Duszpasterz Rodzin, doktor w zakresie prawa kanonicznego. Podczas rekolekcji będzie można zadać pytania dotyczące m.in. problemów małżeńskich, dlatego zapraszamy na nie szczególnie małżonków. Rekolekcje potrwają do wtorku, 18 grudnia. Będzie to okazja, by spotkać się ze Słowem Bożym, wyspowiadać i przyjąć Komunię św. przed Świętami. Szczegółowy program.
  2. 2. W przyszłą niedzielę – o godz.14.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla Parafialnej Wspólnoty Młodych Małżeństw.
  3. 3. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską. Porządek w tym tygodniu będzie następujący:
  4.                   - w poniedziałek, 10 grudnia: ul.Montwiłłowska 7, kl.1i 2
  5.                   - we wtorek, 11 grudnia, Montwiłłowska 7, kl. 3-5
  6.                   - we środę, nie ma kolędy, ponieważ obchodzimy Święto Patrona naszego przedszkola „Iskierka”. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz.18.00 i przedstawienie przygotowane przez przedszkolaków.
  7.                   - we czwartek, 13 grudnia, ul.Montwiłłowska 8
  8.                   - w piątek, 14 grudnia: ul.Montwiłłowska 4, 5 i 6
  9.                   - w sobotę, 15 grudnia: ul.Montwiłłowska 3 i 3a
  10. 4. W następnym tygodniu:
    • - w środę, 19 grudnia, ul.Montwiłłowska 1 i 2
    • - we czwartek, 20 grudnia, ul.Wierna 12 i 24
    • - w piątek, 21 grudnia: ul.Klukowska 50 i 52
  11. 5. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy od godz.17.30, a w sobotę od godz.14.00.
  12. 6. Z powodu kolędy, w tym tygodniu, Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko we wtorek, w godz.19.00 - 20.00
  13. 7. W Adwencie nie sprawujemy Mszy wieczornej o godz.18.00. Zapraszamy na roraty o godz.7.00 rano i na rekolekcje.
  14. 8. Przy bocznym ołtarzu można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki i świece na stół wigilijny.
  15. 9. W galerii „Spinacz” na płocie przy dzwonnicy – prezentacja prac przedszkolaków i najmłodszych uczniów ze szkoły im.Achilesa Ratti pod tytułem „Kocham Cię Polsko!”.
  16. 10. W ostatnią niedzielę zebraliśmy na rozbudowę naszej parafialnej szkoły podstawowej im.Achillesa Ratti 1129 zł i 45 gr. Za złożone datki składamy serdeczne: Bóg zapłać! Następna zbiórka w pierwszą niedzielę stycznia.
  17. 11. Dziś można złożyć po Mszy do puszki ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  18. 12. Na stoliczku przy wyjściu – prasa katolicka. Prosimy zabierać pisma do domu!
  19. 13. Po Mszy o 11.00 - spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii św. w Sali św.Faustyny na plebanii.
  20. 14. Rozpoczęliśmy zapisy na kurs przygotowujący do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z klas III gimnazjum i klas VIII podstawówki.
  21. 15. Zapraszamy dzieci po Mszy po adwentowe krówki oraz naklejki!
  22. 16. Dziękujemy pani Małgosi Lewickiej za słodycze dla dzieci.
  23. 17. Centrum Kultury i Aktywności przy ul.Siarczanej 6 zaprasza w przyszłą niedzielę na spotkanie przedświąteczne. Od godz. 12-ej trwają warsztaty świąteczne. O 15-ej jest przedstawienie dla dzieci, a o godz. 16-ej uroczysta kolacja. Szczegóły na plakacie