W dni powszednie o godz. 7.15 (z wyjątkiem okresu wakacyjnego) i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

2 października 2022 r.           Dwudziesta Siódma Niedziela zwykła

Łk 17, 5-10   Służyć z pokorą

Apostołowie prosili Pana: «Dodaj nam wiary». Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna.

Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: „Pójdź zaraz i siądź do stołu”? Czy nie powie mu raczej: „Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił”? Czy okazuje wdzięczność słudze za to, że wykonał to, co mu polecono?

Tak i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono, mówcie: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”».

Czytaj więcej: EWANGELIA

2 października 2022 r.           27 niedziela zwykła

1. Dziś, o godz.11:00, w naszym kościele będzie celebrowana uroczysta Msza św. pod przewodnictwem J.E. abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, który wprowadzi do naszej świątyni relikwie bł. Carlo Acutisa oraz poświęci w kościele nowe organy, a następnie sale katechetyczne w szkole im. Achillesa Ratti. Ks. Nuncjusz wręczy też różańce poświęcone przez papieża dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

2. Ze względu na wspomnianą uroczystość – dziś nie ma Mszy o godz.12:15.

3. Nabożeństwa różańcowe są sprawowane w październiku w dni powszednie o godz.17.30, a w niedziele o godz.16:00. Różaniec dla dzieci będzie we środy i piątki o godz.16.30;

4. Parafialne Kino „Mundek” zaprasza w czwartek, 6 października, na film „Notre-Dame płonie”. Projekcja filmu odbędzie się o godz.19:00 w Multikinie Targówek, przy ul.Głębockiej. Bilety w cenie 15 zł, w zakrystii.

5. W tym tygodniu:

- W poniedziałek w naszej Diecezji - święto św.Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, o godz.18.00 – Msza wypominkowa za zmarłych,

- We wtorek wspomnienie św.Franciszka z Asyżu,

- W środę – św.Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia,

- W czwartek – pomodlimy się o świętość dla kapłanów i o nowe powołania,

- W piątek NMP Różańcowej i I-szy piątek miesiąca – ks.Adam odwiedzi chorych,

-  w czwartek – rocznica poświęcenia bazyliki katedralnej w Warszawie-Pradze, święto św.Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, które zwykle przypada na 29 września w naszej Diecezji jest obchodzone 3 października.

6. Bardzo dziękujemy:

- Pani Bożenie Łobejko za przepiękną dekorację z kwiatów przy ołtarzu głównym, a pani Alinie za pomoc.

7. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy” oraz egzemplarze „Dzienniczka” św. siostry Faustyny dla osób, które chciałyby go przeczytać, a także nowy zeszyt formacyjny na ten miesiąc, zawierający fragmenty Pisma św. i teksty do codziennych rozważań.

8. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.

9. Dzieci przygotowujące się I Komunii św. mogą odebrać dzienniczki-indeksy w zakrystii w przyszłą niedzielę 9 października po Mszach św.