W dni powszednie koncelebrowana o godz. 18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

9 sierpnia 2020 r.                  Dziewiętnasta Niedziela zwykła

Mt 14, 22-33   Jezus chodzi po jeziorze

Gdy tłum został nasycony, zaraz Jezus przynaglił uczniów, żeby wsiedli do łodzi i wyprzedzili Go na drugi brzeg, zanim odprawi tłumy. Gdy to uczynił, wyszedł sam jeden na górę, aby się modlić. Wieczór zapadł, a On sam tam przebywał.

Łódź zaś była już o wiele stadiów oddalona od brzegu, miotana falami, bo wiatr był przeciwny. Lecz o czwartej straży nocnej przyszedł do nich, krocząc po jeziorze. Uczniowie, zobaczywszy Go kroczącego po jeziorze, zlękli się, myśląc, że to zjawa, i ze strachu krzyknęli.

Jezus zaraz przemówił do nich: «Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się!»

Na to odezwał się Piotr: «Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie po wodzie!»

A On rzekł: «Przyjdź!» Piotr wyszedł z łodzi i krocząc po wodzie, podszedł do Jezusa. Lecz na widok silnego wiatru uląkł się i gdy zaczął tonąć, krzyknął: «Panie, ratuj mnie!»

Jezus natychmiast wyciągnął rękę i chwycił go, mówiąc: «Czemu zwątpiłeś, człowiecze małej wiary?»

Gdy wsiedli do łodzi, wiatr się uciszył. Ci zaś, którzy byli w łodzi, upadli przed Nim, mówiąc: «Prawdziwie jesteś Synem Bożym».

Czytaj więcej: EWANGELIA

9 sierpnia 2020 r.     19 niedziela zwykła

1. Ksiądz Biskup skierował do nas słowo pasterskie zapowiadające obchody stulecia Cudu nad Wisłą: diecezja.waw.pl/7100.

2. Odpowiadając na prośbę Księdza Biskupa w środę rozpoczęliśmy Nowennę do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny w 100. lecie Cudu nad Wisłą, w dziele duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę: diecezja.waw.pl/7081:

- W dni powszednie od minionej środy do czwartku 13-tego po Mszy św. o 18.00 różaniec z rozważaniami i adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00 zakończona apelem (w środę też do 21).

- Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.30. O 15.00 koronka, o 15.45 różaniec.

- Całonocna adoracja z 14 na 15 sierpnia.

3. W tym tygodniu:

- w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP, u nas też Matki Bożej Zwycięskiej, głównej patronki diecezji. To święto nakazane – obecność na Mszy Świętej jest obowiązkowa, jak w niedzielę. W naszej parafii Msze będą sprawowane o 9.00, 11.00 i 16:30.

- oraz wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek św. Wawrzyńca, we wtorek św. Klary i w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbego.

4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje w naszej parafii porządek wakacyjny:

- w niedziele nie ma Mszy o godz. 12.15 a w dni powszednie jest tylko o godz.18.00,

- kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i środy, w godz.19.00-20.00.

5. Nadal prosimy, aby wewnątrz kościoła:

- nosić maseczki,

- zachowywać 2m odległości (nie obowiązuje to najbliższej rodziny i osób mieszkających razem),

- a do Komunii aby podchodziły najpierw osoby, pragnące przyjąć Pana Jezusa na rękę, dopiero po nich osoby przyjmujące Komunię św. do ust.

6. Bardzo dziękujemy ofiarodawcom z Kół Żywego Różańca za kwiaty, a pani Bożenie Łobejko za troskę o nie i przystrojenie nimi ołtarza.

7. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy”.

8. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:

– Krzysztof Marek Krzykalski, kawaler i Magdalena Czarnecka, panna oboje z par. tut.

– Mariusz Jastrzębski, kawaler i Monika Wasiak, panna oboje z par. tut.

Polecamy narzeczonych modlitwie.