W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci) i 16.30

W dni powszednie o godzinie 17.30 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: podczas każdej Mszy św., w niedzielę dodatkowo od 16 do 16.30

14 stycznia 2018 r.

Druga Niedziela zwykła

J 1, 35-42   Znaleźliśmy Mesjasza

Jan stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: «oto Baranek Boży». Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem.

Jezus zaś, odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: «Czego szukacie?» Oni powiedzieli do Niego: «Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?»

Odpowiedział im: «Chodźcie, a zobaczycie». Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej.

Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: «znaleźliśmy Mesjasza» – to znaczy: Chrystusa. i przyprowadził go do Jezusa.

A Jezus, wejrzawszy na niego, powiedział: «Ty jesteś Szymon, syn Jana; ty będziesz nazywał się Kefas» – to znaczy: Piotr.

Czytaj więcej: EWANGELIA

14 stycznia 2018 r.     2 niedziela zwykła

1. 1. Przypominamy, że z uwagi na kolędę - Msze św. w styczniu sprawowane są od poniedziałku do piątku o godz.16.30, a soboty o godz.18.00.
  2. 2. Kancelaria parafialna czynna jest tylko we środy, w godz.19.00-20.00.
  3. 3. Program wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu jest następujący:
    • - W poniedziałek, 15 stycznia – ul.Montwiłłowska 1 i 3 oraz ul.Naczelnikowska 6, 30, 44, 50 i ul. Birżańska
    • - We wtorek, 16 stycznia – ul.Ponarska 11
    • - We czwartek, 18 stycznia – ul.Montwiłłowska 3a
    • - W piątek, 19 stycznia – ul.Montwiłłowska 2

Odwiedziny będziemy rozpoczynać od godz.17.30.

1. 4. W najbliższą sobotę, 20 stycznia, podczas Mszy św. o godz.11.00, w Bazylice katedralnej Warszawsko-praskiej, nastąpi ingres czyli uroczysta, liturgiczna inauguracja posługi w naszej Diecezji nowego Pasterza – E.ks. bp Romualda Kamińskiego. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość do katedry przy ul.Floriańskiej i prosimy o modlitwę w intencji nowego Ordynariusza.
  2. 5. Dziś obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. „Pamiętajmy w modlitwie o Polakach na emigracji. Otoczmy modlitwą także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.” (Rzecznik KEP).
  3. 6. Obecny rok jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok św.Stanisława Kostki – patrona młodzieży. W 100. rocznicę odzyskania niepodległości nie zapominajmy, że już w 1674 roku, a więc jeszcze przed kanonizacją bł. Stanisława Kostki, papież Klemens X ogłosił go patronem Korony Polskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Z tej okazji biskupi kierują do nas swoje pasterskie słowo. Można się z nim zapoznana naszej stronie internetowej. https://diecezja.waw.pl/5678
  4. 7. Za tydzień, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca, zapraszamy na godz.16.00 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, natomiast po Mszy św. o godz.16.30 - zespół „Lumen Dei” zaprasza na piękny koncert kolęd.
  5. 8. Są wolne intencje w tym miesiącu.
  6. 9. Przy wejściu głównym, leżą nowe numery tygodnika „Gość niedzielny”, „Idziemy” i „Nasz Dziennik”.