Prosimy o wskazywanie SDT

jako odbiorcę 1% z Państwa PIT-ów

W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci),       12.15 (z wyjątkiem wakacji)  i 16.30.

W dni powszednie: o godz. 7.15 (z wyjątkiem wakacji) i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: niedziele - przed  Mszą św.,  dni powszednie - przed Mszą św.

26 maja 2024 r.           Uroczystość Najświętszej Trójcy

Mt 28, 16-20   Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:

«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

Czytaj więcej: EWANGELIA

19 maja 2024 r.         Uroczystość Zesłania Ducha Św.

1. W tym tygodniu:

- Jutro – święto NMP Matki Kościoła;

- W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

- W piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze św. będą odprawiane o 9:00 jak zwykle, o godz. 10:30 i 12:30 będą Msze św. uroczystości Pierwszej Komunii, o godz. 16:30 – bez zmian.

3. Przypominamy, że w niedziele i uroczystości na Mszy św. o godz. 16:30 jest zazwyczaj jeden ksiądz, stąd spowiedź św. jest zawsze przed Mszą św. podczas nabożeństwa od godz. 16:00 do 16:30.

4. W czwartek, 30 maja, uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Msze będą sprawowane o godz. 9:00, 11:00 i 16:30. Po Mszy o godz. 11:00 wyruszy z kościoła procesja Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe na procesję w białych strojach, a rodziców dzieci komunijnych i rocznicowych prosimy o przygotowanie czterch ołtarzy eucharystycznych.

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane w dni powszednie zaraz po Mszy św. o godz.18:00, a w niedziele o godz.16:00. W niedzielę, 26 maja – Dzień Matki. Pamiętajmy, że cały miesiąc maj poświęcony Matce Jezusa, jest także okazją do codziennej modlitwy i dziękczynienia za wszystkie matki na całym świecie.

6. Dziś o godz. 10:00 – zbiórka dla najmłodszych ministrantów;

7. Przy wejściu głównym – najnowszy numer tygodnika „Idziemy”, a w nim ciekawe artykuły.

8. Siostry Rodziny Maryi w Markach, przy ul. Kasztanowej 21, zapraszają na piknik rodzinny, który odbędzie się u nich w przyszłą niedzielę, w godz. 11:00 – 18:00.