Prosimy o wskazywanie SDT

jako odbiorcę 1% z Państwa PIT-ów

W dni powszednie o godz. 7.15 (z wyjątkiem okresu wakacyjnego) i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

29 stycznia 2023 r.           Czwarta Niedziela zwykła

Mt 5, 1-12a   Błogosławieni ubodzy w duchu

Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył usta i nauczał ich tymi słowami:

«Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.

Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.

Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.

Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.

Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

Błogosławieni jesteście, gdy wam urągają i prześladują was i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe o was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie».

Czytaj więcej: EWANGELIA

22 stycznia 2023 r.      III Niedziela zwykła

1. Dziś, po Mszy o godz. 11.00 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molla, która jako wzór żony, matki i lekarza, wyprasza łaski dla rodzin, dzieci i małżeństw, także tych oczekujących na potomstwo. Od lutego wracamy do sprawowania tego nabożeństwa w drugie niedziele miesiąca. Intencje na Mszę zbiorową można składać do skrzyneczki, która stoi na stoliku przy wejściu do kościoła.

2. Dziś po Mszy o godz. 16.30 pierwsze spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

3. W środę, zapraszamy na ostatnie wspólne kolędowanie, o godz.15.00 w dzwonnicy, Miejscu Kultury Chrześcijańskiej.

4. W przyszłą niedzielę:

- O godz.10.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii ze szkoły podstawowej nr 58;

- O godz.14.00 – Msza św. i spotkanie organizowane dla małżonków z dziećmi, przez grupę Młodych Małżeństw.

5. Zapraszamy na film o błogosławionym Stefanie Kardynale Wyszyńskim pt. „Prorok”. Projekcja, organizowana przez kino „Mundek” i nasza parafię, odbędzie się 9 lutego, w czwartek, o godz.19.00 w sali Multikina „Targówek” przy ul.Głębockiej. Bilety w cenie 16 zł do nabycia w zakrystii

6. Przy wejściu głównym – najnowsze i stare numery pism katolickich: „Gość niedzielny” i „Idziemy”.

7. Od jutra wracamy do wizyty duszpasterskiej. Kapłan będzie rozpoczynać kolędę w dni powszednie, od poniedziałku do piątku od godz. 17.30, a w sobotę od godz. 14.00. Program wizyty duszpasterskiej na ten tydzień jest następujący:

- Pn, 23 stycznia: Wierna 23b (kl. 1-2)
      - Wt, 24 stycznia: Wierna 23b (kl. 3-4)
      - Śr, 25 stycznia: Montwiłłowska 4
      - Cz, 26 stycznia: Montwiłłowska 6
      - Pt, 27 stycznia: Montwiłłowska 7 (kl. 1-2)
      - Sb, 28 stycznia: Montwiłłowska 7 (kl. 3-5)
      - Pn, 30 stycznia: Montwiłłowska 3a
      - Wt, 31 stycznia: Montwiłłowska 1, 3, 5
      - Śr, 1 luty: Montwiłłowska 2
      - Cz, 2 luty: Zamkowa 2 (kl. A-B)
      - Pt, 3 luty: Zamkowa 2 (kl. C), 4 (kl. D)
      - Sb, 4 luty: Zamkowa 4 (kl. E, F, G)

W związku z tym, w najbliższym tygodniu Msza święta wieczorna będzie od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, a kancelaria będzie nieczynna.