W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

17 października 2021 r.           Dwudziesta Dziewiąta Niedziela zwykła

Mk 10, 35-45   Przełożeństwo jest służbą

Jakub i Jan, synowie Zebedeusza, podeszli do Jezusa i rzekli: «Nauczycielu, pragniemy, żebyś nam uczynił to, o co Cię poprosimy».

On ich zapytał: «Co chcecie, żebym wam uczynił?»

Rzekli Mu: «Daj nam, żebyśmy w Twojej chwale siedzieli jeden po prawej, a drugi po lewej Twej stronie».

Jezus im odparł: «Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, albo przyjąć chrzest, którym Ja mam być ochrzczony?»

Odpowiedzieli Mu: «Możemy».

Lecz Jezus rzekł do nich: «Kielich, który Ja mam pić, wprawdzie pić będziecie; i chrzest, który Ja mam przyjąć, wy również przyjmiecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej lub lewej, ale dostanie się ono tym, dla których zostało przygotowane».

Gdy usłyszało to dziesięciu pozostałych, poczęli oburzać się na Jakuba i Jana. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich:

«Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu».

Czytaj więcej: EWANGELIA

17 października 2021 r.          29 Niedziela zwykła

1. Nasza Parafia zaprasza na pokaz filmu „Wyszyński, zemsta czy przebaczenie”, który odbędzie się w Multikinie Targówek (ul. Głębocka 15) w dniu 28 października (czwartek) o godzinie 19:00. Reżyseria: Tadeusz Syka, 2021 r. Czas trwania 1 h 30 m. Przed pokazem będzie spotkanie z twórcami filmu. Bilety na seans w cenie 15 zł, można otrzymać w zakrystii po Mszy św.

2. Zapraszamy w październiku do kościoła na codzienną wspólną modlitwę różańcową, w dni powszednie o godz.17.30, a w niedziele o 16.00. Różaniec dla dzieci jest we środy i piątki o godz.16.30. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci! Plakat.

3. Ogłaszamy również dla dzieci konkurs na wykonany własnoręcznie różaniec. Różańce prosimy przynieść do kościoła w pierwszą niedzielę listopada. Zaprezentujemy je na Mszy o godz.11.00.

4. W tym tygodniu w liturgii:

- jutro - św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia;

- we wtorek – bł. Jerzego Popiełuszki, męczennika za wiarę okresu komunizmu; tego dnia podczas różańca o godz.17.30 pomodlimy się za wstawiennictwem św. Józefa o nowe, święte powołania do kapłaństwa oraz o świętość rodzin;

- w środę – św. Jana Kantego;

- w piątek – św. Jana Pawła II, papieża;

5. Dziś:

- po Mszy św. o godz. 11.00 będzie otwarta kawiarenka parafialna w dzwonnicy. W trakcie trwania kawiarenki zapraszamy na warsztaty różańców hand made (12.00-13.00), koszt 30zł/os. W październiku warsztaty różańców hand made będą się odbywać w każdą środę 15.00-16.00, w zabytkowej dzwonnicy;

- o godz. 16.30 – Msza św. za Ojczyznę;

- o godz.17.30 rozpoczynamy kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania.

6. Przy wejściu głównym, najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy” oraz karteczki do wpisania zmarłych na wypominki.

7. Bardzo dziękujemy:

- Pani Bożenie Łobejko za przybranie ołtarza świeżymi kwiatami oraz pani Alinie za pomoc.

8. W przyszłą niedzielę, taca przeznaczona będzie na misje.