W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci) i 16.30

W dni powszednie o godzinie 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: podczas każdej Mszy św., w niedzielę dodatkowo od 16 do 16.30

22 kwietnia 2018 r.      Czwarta Niedziela Wielkanocna

J 10, 11-18 Jezus jest dobrym pasterzem

Jezus powiedział:

«Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.

Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.

Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać. Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja sam z siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca».

Czytaj więcej: EWANGELIA

22 kwietnia 2018 r.    IV niedziela wielkanocna

1. 1. Dziś, w IV niedzielę wielkanocną, czyli Niedzielę Dobrego Pasterza, przeżywamy w naszej parafii tzw. Niedzielę seminaryjną. Gościmy wicerektora Wyższego Seminarium Duchownego diecezji warszawsko-praskiej, dr Sławomira Kielczyka oraz diakona i alumnów naszego seminarium.
  2. 2. Dzisiejsza taca, zgodnie z zapowiedzią, będzie zbierana na Wyższe Seminarium Duchowne, w którym kształcą się klerycy przygotowujący się do przyjęcia święceń kapłańskich.
  3. 3. Dziś, i za tydzień, o godz.16.00, adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. 4. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery tygodnika „Gość niedzielny”, „Idziemy” i „Nasz dziennik”.
  5. 5. Nasza parafia serdecznie zaprasza na rekolekcje rodzinne, organizowane w dniach 28 lipca - 4 sierpnia. Prosimy też o przekazywanie 1% podatku na nasze parafialne Stowarzyszenie „Dzieci Targówka”. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
  6. 6. Dziś, po Mszy o godz.11.00, odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych, natomiast za tydzień, również po Mszy o godz.11.00 – spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  7. 7. Dziś, po Mszy o 16.30 – spotkanie dla młodych małżeństw.