W dni powszednie o godz.18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: w niedziele przed i podczas Mszy św., w dni powszednie przed Mszą św.,

17 lutego 2019 r.      Szósta Niedziela zwykła

Łk 6, 17.20-26   Błogosławieni ubodzy, biada bogaczom

Jezus zszedł z Dwunastoma na dół i zatrzymał się na równinie; był tam liczny tłum Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i z Jeruzalem oraz z nadmorskich okolic Tyru i Sydonu.

On podniósł oczy na swoich uczniów i mówił:

«Błogosławieni jesteście, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże.

Błogosławieni, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni.

Błogosławieni, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie.

Błogosławieni jesteście, gdy ludzie was znienawidzą i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego odrzucą z pogardą wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom.

Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą.

Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie.

Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie.

Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom».

Czytaj więcej: EWANGELIA

17 luty 2019 r.     6 niedziela zwykła

1. 1. Dziś, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca - o godz.16.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  2. 2. Za miesiąc, 22 marca, w piątek, o godz.19.00 rozpocznie się dla osób przygotowujących się do małżeństwa KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI, który nasza parafia organizuje raz do roku. Prosimy się zapisywać pisząc maila na adres parafialny. Ilość miejsc jest ograniczona!
  3. 3. Dziś kolejne spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania – po Mszy o godz.16.30.
  4. 4. Przy wejściu głównym do kościoła - prasa katolicka. Prosimy zabierać pisma do domu!
  5. 5. Centrum Kultury i Aktywności (CKiA) przy ul. Siarczanej 6 rozpoczęło, za pośrednictwem strony internetowej ckia.waw.pl, zapisy na zajęcia cykliczne dla dzieci i dorosłych. Będą to zajęcia plastyczne, taneczne, muzyczne, edukacyjne. Jest tam również propozycja dla seniorów - we wtorki, w godz.14:00-16:30 będą odbywały się spotkania z Seniorami przy kawie i herbacie, podczas których będzie można zapoznać się z różnymi technikami rękodzieła artystycznego. Pierwszy wtorek z Seniorami odbędzie się 19 lutego.