W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci) i 16.30

W dni powszednie o godzinie 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: podczas każdej Mszy św., w niedzielę dodatkowo od 16 do 16.30

19 sierpnia 2018 r.      Dwudziesta Niedziela zwykła

Ewangelia

J 6, 51-58 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, Krew moja jest prawdziwym napojem

Jezus powiedział do Żydów:

«Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata».

Sprzeczali się więc między sobą Żydzi, mówiąc: «Jak On może nam dać swoje ciało do jedzenia?»

Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.

Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił – nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki».

Czytaj więcej: EWANGELIA

12 sierpnia 2018 r.          19 niedziela zwykła

1. 1. Centrum Kultury i Aktywności rozpoczęło swoje działania i zaprasza wszystkich mieszkańców na piknik familijny, który odbędzie się w sobotę, 25 sierpnia 2018 r. w godzinach 11.00–16.00 na placu zabaw przy ul. Siarczanej 6. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji: dmuchańce, warsztaty artystyczne, zabawy z animatorami, konkursy, poczęstunek z grilla i lody. Będzie to dobra okazja, aby rodzinnie i po sąsiedzku wspólnie spędzić czas. Serdecznie zapraszamy.
  2. 2. W tym tygodniu mamy wspomnienia liturgiczne św. Maksymiliana Marii Kolbego we wtorek i św. Jacka w piątek oraz uroczystość Wniebowzięcia NMP we środę (w naszej diecezji to także uroczystość MB Zwycięskiej, głównej patronki diecezji). Msze Święte jak w niedzielę z tym, że o godz. 16.00 nie ma żadnego nabożeństwa.
  3. 3. Bardzo dziękujemy członkom Kół Żywego Różańca za kwiaty, a paniom Bożenie Łobejko za przybranie nimi ołtarza.
  4. 4. W okresie wakacyjnym, w parafii posługuje tylko jeden kapłan. Dlatego osoby, które pragną się wyspowiadać, prosimy aby przychodziły 15 min przed rozpoczęciem Mszy św. Kancelaria jest czynna tylko we wtorki i piątki od 19.00 do 20.00.
  5. 5. Podczas wakacji, po Mszy o godz. 11.00, zapraszamy na przedstawienia teatralne dla dzieci, które odbywają się na trawniku za kościołem, a w razie deszczu – w kościele.
  6. 6. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy” i „Nasz dziennik”.