W dni powszednie o godz.18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

13 października 2019 r.                  Dwudziesta Ósma Niedziela zwykła

Łk 17, 11-19   Niewdzięczność uzdrowionych z trądu

Zdarzyło się, że Jezus, zmierzając do Jeruzalem, przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei.

Gdy wchodzili do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: «Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami!» Na ten widok rzekł do nich: «Idźcie, pokażcie się kapłanom!» A gdy szli, zostali oczyszczeni.

Wtedy jeden z nich, widząc, że jest uzdrowiony, wrócił, chwaląc Boga donośnym głosem, padł na twarz u Jego nóg i dziękował Mu. A był to Samarytanin.

Jezus zaś rzekł: «Czyż nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Czy się nie znalazł nikt, kto by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec?» Do niego zaś rzekł: «Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła».

Czytaj więcej: EWANGELIA

13 października 2019 r.     28 niedziela zwykła

1. 1. Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski, po Mszach są zbierane do puszek ofiary na stypendia dla zdolnej młodzieży z uboższych rodzin.
  2. 2. Szkoła Wyspa JP2 zaprasza na XV Rajd Rowerowy „Za Papieżem na rowerze”, który odbędzie się w sobotę 16 października pod hasłem "Kierunek > Wyszyński". Całej wyprawie będzie towarzyszyło rozważanie nad życiem i nauczaniem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, dlatego punktem docelowym Rajdu jest Instytut Prymasowski w Choszczówce. Start o godzinie 9.00. Dla wszystkich uczestników przewidziane są upominki. Więcej informacji na plakacie oraz na wyspajp2.pl
  3. 3. Dziś bardzo ważne wybory do parlamentu. Każdy katolik zobowiązany jest do wzięcia udziału w wyborach!
  4. 4. Przewidziany na dzisiaj film o naszej parafii pt. „Targówek zmartwychwstania” w reż. Łukasza Perkowskiego będzie wyświetlony w przyszłą niedzielę, w kościele, o godz.10.00 i 17.30.
  5. 5. W piątek, 25 października, w 100.rocznicę dekretu kard. Aleksandra Kakowskiego powołującego naszą parafię do życia, przybędzie do nas ordynariusz warszawsko-praski, ks. Bp Romuald Kamiński, aby dziękować Bogu za naszą wspólnotę. Ks. Biskup udzieli też młodzieży bierzmowania i pobłogosławi nas relikwiami św. Zygmunta Felińskiego.
  6. 6. Dziś, po Mszy o 16.30 – obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  7. 7. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie o godz.17.30, a w niedziele o godz.16.00. Natomiast dzieci zapraszamy na krótkie nabożeństwo w niedziele po Mszy o godz.11.00.
  8. 8. W tym tygodniu - we wtorek, 15 października, w Dzień Dziecka Utraconego, zapraszamy na różaniec o godz.17.30 i Mszę o godz.18.00.
  9. 9. Dziś, podczas Mszy o 11.00 – dzieci z klas trzecich, złożą na ołtarzu swoje deklaracje wyrażające pragnienie przyjęcia Jezusa w Eucharystii i rozpoczęcia swojego przygotowania do I Komunii.
  10. 10. W naszej parafii powstaje scholka dziecięca. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat w środy, do sali św.Faustyny, na plebanii, o godz.17.30
  11. 11. Jutro, 14 października, Dzień Edukacji Narodowej czyli Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy o naszych nauczycielach w modlitwach i o tym, by często, a szczególnie w takim dniu, wyrazić im naszą wielką wdzięczność za ich trud i poświęcenie.