W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

16 stycznia 2022 r.           Druga Niedziela zwykła

J 2, 1-11   Pierwszy cud Jezusa w Kanie Galilejskiej

W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa rzekła do Niego: «Nie mają wina».

Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czy jeszcze nie nadeszła godzina moja?»

Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie».

Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary.

Jezus rzekł do sług: «Napełnijcie stągwie wodą». I napełnili je aż po brzegi.

Potem powiedział do nich: «Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu». Ci więc zanieśli.

Gdy zaś starosta weselny skosztował wody, która stała się winem – a nie wiedział, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli – przywołał pana młodego i powiedział do niego: «Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory».

Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.

Czytaj więcej: EWANGELIA

16 stycznia 2022 r.           II Niedziela Zwykła

1. Jak już informowaliśmy, przy naszej parafii powstaje skauting katolicki. Z radością informujemy, że pierwsze spotkanie dla dziewczynek odbyło się wczoraj. Natomiast pierwsza zbiórka dla męskiej gromady wilczków odbędzie się w sobotę, 22 stycznia 2022 r., rozpoczęcie o godzinie 10.00, pod dzwonnicą przy naszym kościele.  Ważne jest, by chłopcy byli ubrani wygodnie i adekwatnie do pogody, bo na pewno sporo czasu spędzą na powietrzu. Akelą gromady męskiej będzie Pan Bartłomiej Szandar. Prosimy, aby Rodzice przyprowadzający dziecko zostali 15-20 minut, żeby mogli poznać i ustalić co i jak. Kolejne zbiórki są zaplanowane na 19 i 26 lutego o godzinie 10.00.

2. W najbliższą środę, zapraszamy od godz.16.30 do galerii „Lokomotywa” czyli do naszej zabytkowej dzwonnicy na wspólne kolędowanie razem z dziećmi. Szczegóły na plakacie.

3. Natomiast do galerii „Spinacz” (na płocie przy parkingu) zapraszamy na przygotowaną przez państwa Galę i Krzysztofa Chmarra wystawę o Bożym Narodzeniu, z wierszami pani Moniki Oliszewskiej.

4. W ramach spotkań kolędowych, sprawujemy dla parafian o godz.18.00 tzw. Msze kolędowe z kolędowym nabożeństwem i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy w tym tygodniu na te Msze mieszkańców następujących ulic… (MSZE KOLĘDOWE).

5. Jednocześnie odbywamy wizytę duszpasterską w domach, na zaproszenie. Porządek wizyt na zaproszenie jest następujący… (KOLĘDA NA ZAPROSZENIA).

- Plan na wszystkie dni jest umieszczony na tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej.

6. Ofiary kolędowe, na utrzymanie naszej świątyni i parafii, można składać w kopertach na tacy podczas Mszy św. lub przekazywać przelewem na konto parafialne z dopiskiem: ofiara kolędowa. NR KONTA PARAFIALNEGO: 56 1090 1043 0000 0001 0124 6212. Bóg zapłać wszystkim, którzy przekazali ofiary na ten cel!

7. Przy wejściu głównym – najnowsze i stare numery pism katolickich: „Gość niedzielny” i „Idziemy”.

8. W naszej parafii można zamawiać intencje mszalne na Nowy Rok kalendarzowy, w tym także Msze gregoriańskie.

9. Dziś:

- o godz.10.15 – spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii św.;

- O godz.16.00 – nabożeństwo do B.Miłosierdzia i o 16.30 Msza wynagradzająca w intencji Ojczyzny.

10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz.14.00 organizowaną przez krąg Młodych Małżeństw. Po Mszy konferencja, adoracja i spotkanie.

11. W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz.16.30 – koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Lumen Dei” pod kierownictwem pani Anny Sagan.

12. W czwartek 27 stycznia o godzinie 19:00, Kino Mundek i parafia Zmartwychwstania Pańskiego zapraszają na projekcję filmu „NĘDARZ i MADAME” z roku 2021. Film ukazuje artystyczną i duchową drogę polskiego powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz dobroczyńcy ubogich – Adama Chmielowskiego, który po latach burzliwej młodości postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie, a świat poznaje go, jako św. Brata Alberta. Projekcja odbędzie się w Multikinie przy ul.Głębockiej 15. Bilety do nabycia w zakrystii. Cena: 15 zł.

13. Trwa synod o synodalności. Zachęcamy do wypełnienia ankiety, którą można pobrać z naszej strony internetowej. Prosimy o dostarczenie jej podpisanej lub złożonej anonimowo w kościele, najpóźniej do końca lutego.