W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

1 sierpnia 2021 r.                         Osiemnasta Niedziela zwykła

J 6, 24-35   Kto przychodzi do Chrystusa, nie będzie łaknął

Kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że na brzegu jeziora nie ma Jezusa ani Jego uczniów, wsiedli do łodzi, dotarli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. Gdy zaś odnaleźli Go na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: «Rabbi, kiedy tu przybyłeś?»

W odpowiedzi rzekł im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, że widzieliście znaki, ale dlatego, że jedliście chleb do syta. Zabiegajcie nie o ten pokarm, który niszczeje, ale o ten, który trwa na życie wieczne, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec».

Oni zaś rzekli do Niego: «Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boga?»

Jezus, odpowiadając, rzekł do nich: «Na tym polega dzieło Boga, abyście wierzyli w Tego, którego On posłał».

Rzekli do Niego: «Jaki więc Ty uczynisz znak, abyśmy go zobaczyli i Tobie uwierzyli? Cóż zdziałasz? Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: „Dał im do jedzenia chleb z nieba”».

Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba. Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu».

Rzekli więc do Niego: «Panie, dawaj nam zawsze ten chleb!»

Odpowiedział im Jezus: «Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie».

Czytaj więcej: EWANGELIA

1 sierpnia 2020 r.        18 niedziela zwykła

1. Dziś:

- pierwsza niedziela miesiąca – o godz. 16.00 różaniec i spotkanie KŻR,

- po mszach zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w nawałnicach w Europie,

-  rocznica Powstania Warszawskiego – o godz. 16:30 odprawimy Mszę Świętą w intencji powstańców i pomordowanych przez Niemców w Powstaniu Warszawskim, zwłaszcza tych 31 osób rozstrzelanych 1 VIII obok naszego kościoła, potem zapalimy znicze i pomodlimy się przy pomniku,

- rozpoczynamy miesiąc sierpień, który w naszej Ojczyźnie jest szczególnym czasem modlitwy o trzeźwość Narodu.

2. W tym tygodniu:

- jutro pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa,

- oraz 2 sierpnia, możliwość uzyskania odpustu zupełnego zwanego „Porcjunkuli” za nawiedzenie katedry, konkatedry, bazyliki mniejszej lub kościoła parafialnego i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę,

- w środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, proboszcza z Ars,

- w czwartek pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie i świętość dla kapłanów,

- w piątek święto Przemienienia Pańskiego oraz pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od 17.30,

- w sobotę pierwsza sobota miesiąca, zapraszamy na godz. 17:15 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi oraz siódmy dzień miesiąca, czyli nasz diecezjalny dzień modlitw o powołania za przyczyną bł. Ignacego Kłopotowskiego.

3. Bardzo dziękujemy za kwiaty, troskę o nie w kościele oraz prace przy kościele paniom Bożence, Alinie, Joli i Danusi.

4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje w naszej parafii porządek wakacyjny:

- w niedziele nie ma Mszy o godz. 12.15,

- kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i środy, w godz. 19.00-20.00.

5. Zapraszamy w każdą środę do kościoła na adorację w godz. 21.00-22.00.

6. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy”.