W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

24 stycznia 2021 r.          Trzecia Niedziela zwykła

Mk 1, 14-20   Jezus wzywa ludzi do nawrócenia i powołuje pierwszych apostołów

Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich Jezus: «Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi». A natychmiast, porzuciwszy sieci, poszli za Nim.

Idąc nieco dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, którzy też byli w łodzi i naprawiali sieci. Zaraz ich powołał, a oni, zostawiwszy ojca swego, Zebedeusza, razem z najemnikami w łodzi, poszli za Nim.

Czytaj więcej: EWANGELIA

24 stycznia 2021 r.        Niedziela 3 zwykła

1. Dziś Niedziela Słowa Bożego. Jest ona przypomnieniem czci jaką oddajemy Biblii – Słowu Bożemu, i zachetą, aby codziennie czytać i rozważać, to co Pan Bóg do nas mówi poprzez wersety Pisma Św., a zwłaszcza poprzez Ewangelie.

2. W naszej Diecezji, z powodu trwającej pandemii tradycyjna “kolęda” ma formę Mszy “kolędowych”. Zapraszamy w tym tygodniu do wspólnej modlitwy na Mszę św. o godz.18.00 mieszkańców z następujących ulic:

- w poniedziałek, 25 stycznia: Cała ul. Księcia Ziemowita;

- we wtorek, 26 stycznia: ul. Ołycka, Siarczana, Rybieńska, Trojanowska, Ciemna, Józefowska, Naczelnikowska i Birżańska.

Gdyby ktoś nie mógł uczestniczyć w Eucharystii w wyznaczonym terminie, zapraszamy na Mszę w innym, możliwym czasie.

3. Składamy bardzo gorące podziękowania wszystkim darczyńcom za ofiary kolędowe złożone w kopertach na tacy lub przekazane przelewem na konto parafialne z dopiskiem: ofiara kolędowa. Środki te przeznaczone są m.in. na ogrzewanie naszej świątyni i na prace inwestycyjno-konserwatorskie w kościele i budynkach parafialnych.

4. NR KONTA PARAFIALNEGO: 56 1090 1043 0000 0001 0124 6212.

5. Przy wejściu głównym – najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny” i „Idziemy”.

6. „Bóg zapłać!” wszystkim wolontariuszom za prace wykonane w minionym tygodniu w parafii, m.in.: Oli Dąbrowskiej, Renacie Łukaszewicz, Bartkowi Góralskiemu i Łukaszowi Majchrzyk.

7. Dziś obchodzimy „Dzień solidarności z Chorwacją” - po Mszach zbierane są do puszek ofiary na pomoc osobom poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji.

8. Kierownik schroniska przy ul. Lnianej 1 dziękuje w imieniu swoich podopiecznych za ofiary złożone w minioną niedzielę.

9. W przyszłą niedzielę o godz.14.00 dodatkowa Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

10. W tym tygodniu:

- jutro, święto Nawrócenia św.Pawła, Apostoła;

- we wtorek wspomnienie świetych biskupów Tymoteusza i Tytusa;

- w czwartek – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;

- jak w każdą środę zapraszamy do kościoła na adorację w ciszy, 21.00-22.00.