panorama kościoła i kapliczki nocą
panorama kościoła zimą
panorama kościoła i dzwonnicy zimą
widok ołtarza głównego
widok na chór

Baner

Fundacja Edukacyjna „Non verba”

ul. Księcia Ziemowita 39, 03-788 Warszawa

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.nonverba.org.pl

Misją Fundacji Edukacyjnej „Non verba” jest konkretne działanie na rzecz wszechstronnego rozwoju człowieka na każdym etapie jego życia. Pragniemy budować i prowadzić placówki dla dzieci, w których będą one mogły, bez względu na sytuację materialną i życiową rodziców, harmonijnie się rozwijać – kształtować swoje zdolności poznawcze, zdobywać nowe umiejętności, otwierać się na dobro, prawdę i miłość w bezpiecznym i kochającym środowisku wychowawczym. Dbamy o integrację zarówno na poziomie rozwojowym jak i społecznym, tak aby dzieci uczyły się szacunku i miłości do osób słabszych oraz uboższych. Pragniemy, aby dzieci formowały w naszych placówkach swój osobowy fundament, na którym będą mogły oprzeć całe swoje życie, życie odpowiedzialne i uczciwe.

Integralnym celem Fundacji jest pomoc rodzicom i opiekunom w budowaniu bezpiecznej przestrzeni rozwoju dla dzieci i dla nich samych, poprzez udzielanie im potrzebnego wsparcia w życiowych wyborach: w budowaniu planów i rozwijaniu umiejętności (także zawodowych), psychologiczne i duchowe wsparcie w poszukiwaniu wartości i stylu życia, pomoc w umacnianiu więzów rodzinnych. 


 

Stowarzyszenie „Dzieci Targówka”

ul. Księcia Ziemowita 39, 03-788 Warszawa

tel. 22 679 41 46

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.dziecitargowka.org

Stowarzyszenie Dzieci Targówka powstało w 2004 r. z inicjatywy proboszcza parafii Zmartwychwstania Pańskiego ks. Tomasza Gilla i jego przyjaciół. Stowarzyszenie działa na rzecz rodzin zamieszkujących Targówek Fabryczny, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, w szczególności na rzecz dzieci z takich rodzin. Prowadzi działalność wychowawczą, edukacyjną i terapeutyczną. Organizuje zajęcia świetlicowe, wypoczynkowe wyjazdy wakacyjne oraz coroczne akcje „Zima w mieście” i „Lato w mieście”. Przede wszystkim jednak gromadzi sympatyków i sponsorów, dzięki którym barwniejsze staje się kilkadziesiąt dziecięcych światów i dwa razy tyle oczu inaczej spogląda na dorosły świat. 

Stowarzyszenie posiada status organizacji pożytku publicznego.


 

Stowarzyszenie Ruch Inicjatyw Społecznych „PRACA”`

dyżury – wtorek o godz. 19.00 w biurze RIS

Stowarzyszenie Ruch Inicjatyw Społecznych „PRACA” od 2004 r. prowadzi działalność, której celem jest aktywizacja społeczności lokalnych. Od 2012 roku funkcjonuje również na terenie parafii Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku Fabrycznym.

Stowarzyszenie działa w obszarach edukacji, kultury oraz przedsiębiorczości i pracy. Aktualnie realizuje zajęcia z zakresu fotografii i technik multimedialnych. Prowadzi działalność wydawniczą i galerię „Spinacz” oraz współprowadzi galerię „Lokomotywa”.

Mając na uwadze istotne znaczenie historii oraz tradycji Targówka Fabrycznego – przy współpracy z ks. Tomaszem Gillem – RIS utworzył przy parafii zaczątek izby pamięci. Jest to miejsce wystaw tematycznych organizowanych wspólnie z innymi podmiotami. 


 

Fundacja Dzieło Odbudowy Miłości D.O.M.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.dom.org.pl

Fundacja D.O.M. powstała w 1991 r., prowadzi świetlicę młodzieżową – Klub Mokotów, zajmuje się rozdawnictwem darów dla ubogich warszawiaków (magazyn na Ochocie) i w rejonach kraju objętych strukturalnym bezrobociem. Ważnym elementem służby D.O.M. jest praca na rzecz bezdomnych. Działalność Fundacji jest możliwa dzięki pracy społecznej wolontariuszy.

D.O.M. w latach 2010-2013 współorganizował z parafią Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku kolonie dla dzieci (w Pieninach, nad Bałtykiem, w Tatrach Słowackich). Biuro Fundacji mieści się w budynku plebanii.

Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego. 


 

Fundacja „Nasza Ziemia”

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.naszaziemia.pl

Fundacja „Nasza Ziemia” jest organizacją pozarządową, założoną w 1994 roku przez Mirę Stanisławską-Meysztowicz. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej. Od początku swego istnienia koordynuje w Polsce kampanię „Sprzątanie świata”, będącą częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska „Clean up the word”. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy na całym świecie. Fundacja prowadzi również – wspólnie z samorządami, szkołami, organizacjami, biznesem i mediami – całoroczne programy na rzecz ochrony środowiska. Fundacja była wielokrotnie nagradzana.


 

.

Rzezba Chrystusa PNG

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Zmartwychwstania Pańskiego

03-788 Warszawa

Ul. Księcia Ziemowita 39

NIP: 524-22-10-933

REGON: 013101248

Nr konta Bank SANTANDER: 56 1090 1043 0000 0001 0124 6212

e-mail: kancelaria@parafiazmartwychwstaniapanskiego.pl

@ Copyright Parafia Zmartwychwstania Pańskiego 2012. All rights reserved. Administrator strony: stronapzp@gmail.com