Dom parafialny

Budowa domu parafialnego parafii Zmartwychwstania Pańskiego została prawdopodobnie przeprowadzona w latach 1925-28.  Istnieje duże prawdopodobieństwo, że do jego budowy użyto materiałów rozbiórkowych z Soboru św. Aleksandra Newskiego, który znajdował się w Warszawie na placu Saskim (świątynia została rozebrana w latach 1924-1926).

Jest to budynek wolnostojący, parterowy, częściowo podpiwniczony, z użytkowym poddaszem. Na  osi środkowej szczytu wschodniego, mieści się boczna sień wejściowa. Na osiach pozostałych ścian znajdują się trzy inne wejścia. Główne wejście  prowadzące przez kryty ganek usytuowane jest od strony ulicy Księcia Ziemowita. Od strony ogrodu znajduje wyjście z budynku na taras ze schodkami prowadzącymi na teren ogrodu.

Począwszy od 2006 roku budynek przeszedł generalny remont. Dom parafialny po remoncie jest obecnie nie tylko plebanią, ale i siedzibą stowarzyszenia „Dzieci Targówka”, a także miejscem, gdzie spotyka się młodzież i dzieci z osiedla. Autorstwo plebani i dzwonnicy nie jest pewne.

Świetlica w domu parafialnym