Mapa parafii

Obszar parafii

Do parafii Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku w Warszawie należą następujące ulice:

• Beczkowa,
  • Zamkowa,
  • Żmudzka,

Na terenie parafii

znajdują się następujące przedszkola i szkoły:

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Iskierka” prowadzone jest przez parafię Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku Fabrycznym od 01.01.2016. Jego siedziba położona jest w pięknym otoczeniu ogrodów i odrestaurowanego małego, stuletniego kościoła. Prowadzimy dwie grupy różnowiekowe – dzieci od 2,5 do 6 lat oraz najstarszą grupę, w której realizujemy program rocznego przygotowania przedszkolnego (zerówki).

Integracyjna Szkoła Podstawowa im. A.Ratti

Niepubliczna Integracyjna Szkoła Podstawowa im. Achillesa Ratti prowadzona jest przez parafię Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku Fabrycznym od 2018 roku. Jego sidziba znajduje się w budynku za kościołem parafialnym.

Polonijne Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne „Klasyk”

ul. Matuszewska 20, 03-876 Warszawa

www.plon-klasyk.pl

„Klasyk” jest szkołą niepubliczną, posiadającą uprawnienia szkoły publicznej. Działa od września 2012 roku. Jako szkoła polonijna powstała w odpowiedzi na wielkie zapotrzebowanie kształcenia młodzieży z polskimi korzeniami urodzonej i mieszkającej na stałe poza granicami Polski, szczególnie za jej wschodnią granicą (w Armenii, Białorusi, Estonii, Gruzji, Kazachstanie, Kirgizji, na Litwie, Łotwie, w Mołdawii, Naddniestrzu, Osetii, Rosji, Turkmenistanie, na Ukrainie). Głównym celem szkoły jestprzygotowanie do polskiej matury i studiowania w Polsce na dziennych kierunkach we wszystkich najlepszych polskich uczelniach. Przy szkole działa bursa „Inter”, gdzie mieszkają uczniowie z liceum pod opieką wychowawców.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Wyspa JP2 i Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące Wyspa JP2

ul. Radzymińska 118a, 03-574 Warszawa

www.wyspajp2.pl

Szkoły pragną być miejscem wyróżniającym się rzetelnością i solidnością w morzu przeciętności. Chcą edukować młodzież na najwyższym poziomie oraz dawać wsparcie rodzicom w procesie wychowania w duchu wartości katolickich. W budowaniu koncepcji szkół, pomogły dwie osoby: Józef z Nazaretu – mistrz w wychowaniu i pracy oraz Karol Wojtyła – mistrz w nauce i wierze.