Obszar parafii

Do parafii Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku w Warszawie należą następujące ulice:

Beczkowa,

Zamkowa,

Żmudzka,

Na terenie parafii

znajdują się następujące przedszkola i szkoły:

Polonijne Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne „Klasyk”

ul. Matuszewska 20, 03-876 Warszawa

www.plon-klasyk.pl

„Klasyk” jest szkołą niepubliczną, posiadającą uprawnienia szkoły publicznej. Działa od września 2012 roku. Jako szkoła polonijna powstała w odpowiedzi na wielkie zapotrzebowanie kształcenia młodzieży z polskimi korzeniami urodzonej i mieszkającej na stałe poza granicami Polski, szczególnie za jej wschodnią granicą (w Armenii, Białorusi, Estonii, Gruzji, Kazachstanie, Kirgizji, na Litwie, Łotwie, w Mołdawii, Naddniestrzu, Osetii, Rosji, Turkmenistanie, na Ukrainie). Głównym celem szkoły jest przygotowanie do polskiej matury i studiowania w Polsce na dziennych kierunkach we wszystkich najlepszych polskich uczelniach. Przy szkole działa bursa „Inter”, gdzie mieszkają uczniowie z liceum pod opieką wychowawców.

Niepubliczne Gimnazjum Wyspa JP2

ul. Radzymińska 118a, 03-574 Warszawa

www.wyspajp2.pl

Gimnazjum powstało w 2012 r. Pragnie być miejscem wyróżniającym się rzetelnością i solidnością w morzu przeciętności. Chce edukować młodzież na najwyższym poziomie oraz dawać wsparcie rodzicom w procesie wychowania w duchu wartości katolickich. W budowaniu koncepcji szkoły, pomogły dwie osoby: Józef z Nazaretu – mistrz w wychowaniu i pracy oraz Karol Wojtyła – mistrz w nauce i wierze.

Mapa parafii