Fundacja Edukacyjna „Non verba”

Drodzy sponsorzy!

powstające w parafii dzieła w postaci przedszkola i szkoły wymagają wielu nakładów finansowych.

Dlatego chcieliśmy Wam serdecznie podziękować za każdą wpłaconą na nasze konto "złotówkę".

Ponieważ jednak prace będą jeszcze trwały kilka lat, prosimy, abyście pamiętali o nas nadal.

A my obiecujemy modlitwę w Waszej intencji i naszą wdzięczność.

Fundacja Edukacyjna "Non Verba"

DZIĘKUJEMY!

Pierwszym krokiem w kierunku otwarcia szkoły było wykończenie piętra nowego budynku przedszkola. Pozwoliło nam to na prowadzenie w nim 2 grup przedszkolnych oraz dało możliwość – dzięki większej liczbie pomieszczeń do pracy indywidualnej oraz sali do integracji sensorycznej – zintensyfikowania pracy terapeutycznej i logopedycznej z dziećmi z deficytami rozwojowymi i z autyzmem.
Kolejnym krokiem była przebudowa i remont pierwotnego budynku przedszkola, aby móc w nim na początek otworzyć integracyjną grupę w zakresie klas I-III szkoły podstawowej.

Następny krok to budowa budynku szkoły jako wotum wdzięczności za 100 lat Parafii Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku. Budynek już funcjonuje, ale jego całkowite wykończenie, aby dzieci mogły z niego w pełni korzytsać i się uczyć wymaga jeszcze wielu nakładów finansowych.

Zrealizowanie naszych planów nie będzie możliwe bez pomocy osób dobrego serca, dlatego gorąco prosimy o pomoc, z góry dziękując za każdy gest życzliwości i wsparcia. Każda forma pomocy jest dla nas bezcenna.

Co należy uczynić, aby 1,5% swojego podatku przekazać na cele organizacji pożytku publicznego?

Przy składaniu rocznego zeznania o wysokości osiągniętego dochodu w 2022 roku, które należy złożyć na druku PIT-37, w części “K” poz. 147 tego zeznania należy podać numer KRS czyli 0000219413,

Następnie należy obliczyć kwotę stanowiącą 1,5% wartkości podatku i zaokrąglić w dół do pełnych dziesiątek groszy.

Obliczoną kwotę należy wpisać w poz.148 na druku PIT-37.

W poz. 149 piszemy: "darowizna na cele statutowe”

Stowarzyszenie „Dzieci Targówka”

Drodzy Darczyńcy Stowarzyszenia Dzieci Targówka!

Dzięki Waszemu corocznemu wsparciu oraz przez przekazany 1,5% podatku możemy zajmować się dziećmi, które pomocy naprawdę potrzebują.

Pokazujemy im świat zabierając na wyprawy wakacyjne, wyjazdy do kina, teatru, muzeum, umożliwiając spełnianie pasji sportowych.

Pracujemy z nimi poprzez programy wyzwalające ich aktywność i inicjatywę.

Dziękując serdecznie wszystkim naszym Szanownym Darczyńcom za dotychczasowe towarzyszenie nam w działaniach na rzecz ubogich dzieci z Targówka zachęcamy w tym roku do wpłaty 1,5% na nasze Stowarzyszenie lub innej formy pomocy.