panorama kościoła i kapliczki nocą
panorama kościoła zimą
panorama kościoła i dzwonnicy zimą
widok ołtarza głównego
widok na chór

Przedszkole integracyjne "Iskierka"

Rozpoczęliśmy zapisy na kolejny rok nauki.

Zapraszamy

Integracyjna Szkoła Podstawowa

 

Rozpoczęliśmy naukę!

Zapraszamy do zapisów na następne lata

Stowarzyszenie Dzieci Targówka

 

Prosimy o wskazywanie właśnie SDT jako odbiorcę 1% z Państwa PIT-ów

Godziny odprawiania Mszy świętych:

W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci) i 16.30  

W dni powszednie o godzinie 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: podczas każdej Mszy św., w niedzielę dodatkowo od 16 do 16.30

Przedszkole integracyjne

„Iskierka”

 

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne "Iskierka" powstało we wrześniu 2011 roku jako jedna z inicjatyw ks. Proboszcza Tomasza Gilla i jego Przyjaciół na rzecz dzieci z terenu Parafii Zmartwychwstania Pańskiego i osiedla Targówek Fabryczny.

W naszej pracy wykorzystujemy metodę pedagogiczną Marii Montessori – włoskiego lekarza i psychologa, żyjącej i pracującej w pierwszej połowie XX wieku. W procesie dydaktyczno-wychowawczym kładziemy nacisk na wychowanie integralne, samodzielność dziecka ale także współdziałanie w grupie, umiejętność oceny rzeczywistości, siebie samego i innych oraz świadomego podejmowania decyzji.

Jesteśmy przedszkolem katolickim, w pracy kierujemy się zasadami moralności chrześcijańskiej, z naszą ofertą wychodzimy do wszystkich środowisk nie wyłączając z niej osób niewierzących czy innych wyznań.

Podążając za myślą twórczyni realizujemy założenia jej metody pedagogicznej:

  • Dziecko uczy się błyskawicznie tego, co je interesuje – nie należy więc z góry narzucać mu zadań do podjęcia, ani określać czasu, w jakim ma je wykonać, a pozwolić mu na swobodny wybór pracy. W ten sposób zdobywa samodzielność i uczy się odpowiedzialności za podjęte działania, a w czasie pracy w skupieniu porządkuje się wewnętrznie i dojrzewa.

  • Sala przedszkolna przygotowywana jest przez nauczycieli na podstawie obserwacji dzieci, tak by zgromadzone w niej pomoce dydaktyczne odpowiadały ich potrzebom i zainteresowaniom i przyczyniały się do jak najlepszego rozwoju naszych podopiecznych. Każda rzecz w sali ma swoje miejsce, ważna jest troska o porządek w myśl zasady – dbałość o ład zewnętrzny prowadzi do harmonii wewnętrznej.

  • Dzieci uczą się poczynając od najprostszych zadań i zdobywając kolejne umiejętności podejmują zadania trudniejsze. Pracując samodzielnie mogą same ocenić swoje umiejętności, a odnosząc drobne sukcesy odnajdują motywację do dalszej pracy.

  • W grupie znajdują się dzieci w różnym wieku – starsze opiekują się młodszymi, młodsze uczą się od starszych. Obowiązuje zasada szacunku do każdego członka społeczności przedszkolnej i do jego pracy, zasada porządku – sprzątnięcia po pracy, zasada cierpliwego czekania na swoją kolej, rozwiązywania konfliktów poprzez dialog.

  • Podejmujemy także edukację dzieci z upośledzeniem umysłowym i/lub całościowym zaburzeniem rozwoju (m in. spektrum autyzmu). Wykorzystujemy wypracowane przez Marię Montessori pomoce dydaktyczne, terapię jednak opieramy na metodzie stosowanej analizy zachowania, która jest najbardziej efektywną i rozwijającą dzieci z takimi zaburzeniami.

10 czerwca  odwiedził naszą  parafię  Pasterz naszej Diecezji - ks. Arcybiskup Henryk Hoser, aby poświęcić m.in. nasze parafialne przedszkole i pobłogosławić dzieci i rodziców. Ksiądz Arcybiskup wpisał się także do Księgi Pamiątkowej przedszkola.

 

 

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00, przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat.

Kontakt:

Tel.: 535 968 049

www.ognik.edu.pl

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przyjazne strony 

zajrzyj koniecznie!

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Zmartwychwstania Pańskiego

03-788 Warszawa

Ul. Księcia Ziemowita 39

NIP: 524-22-10-933

REGON: 013101248

Nr konta Bank Zachodni WBK: 56 1090 1043 0000 0001 0124 6212

e-mail: kancelaria@parafiazmartwychwstaniapanskiego.pl

@ Copyright Parafia Zmartwychwstania Pańskiego 2012. All rights reserved. Administrator strony: stronapzp@gmail.com