W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci) i 16.30

W dni powszednie o godzinie 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: 15 minut przed każdą Mszą św.

Przedszkole integracyjne

„Iskierka”

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne "Iskierka" powstało we wrześniu 2011 roku jako jedna z inicjatyw ks. Proboszcza Tomasza Gilla i jego Przyjaciół na rzecz dzieci z terenu Parafii Zmartwychwstania Pańskiego i osiedla Targówek Fabryczny.

W naszej pracy wykorzystujemy metodę pedagogiczną Marii Montessori – włoskiego lekarza i psychologa, żyjącej i pracującej w pierwszej połowie XX wieku. W procesie dydaktyczno-wychowawczym kładziemy nacisk na wychowanie integralne, samodzielność dziecka ale także współdziałanie w grupie, umiejętność oceny rzeczywistości, siebie samego i innych oraz świadomego podejmowania decyzji.

Jesteśmy przedszkolem katolickim, w pracy kierujemy się zasadami moralności chrześcijańskiej, z naszą ofertą wychodzimy do wszystkich środowisk nie wyłączając z niej osób niewierzących czy innych wyznań.

Podążając za myślą twórczyni realizujemy założenia jej metody pedagogicznej:

• Dziecko uczy się błyskawicznie tego, co je interesuje – nie należy więc z góry narzucać mu zadań do podjęcia, ani określać czasu, w jakim ma je wykonać, a pozwolić mu na swobodny wybór pracy. W ten sposób zdobywa samodzielność i uczy się odpowiedzialności za podjęte działania, a w czasie pracy w skupieniu porządkuje się wewnętrznie i dojrzewa.

• Sala przedszkolna przygotowywana jest przez nauczycieli na podstawie obserwacji dzieci, tak by zgromadzone w niej pomoce dydaktyczne odpowiadały ich potrzebom i zainteresowaniom i przyczyniały się do jak najlepszego rozwoju naszych podopiecznych. Każda rzecz w sali ma swoje miejsce, ważna jest troska o porządek w myśl zasady – dbałość o ład zewnętrzny prowadzi do harmonii wewnętrznej.

• Dzieci uczą się poczynając od najprostszych zadań i zdobywając kolejne umiejętności podejmują zadania trudniejsze. Pracując samodzielnie mogą same ocenić swoje umiejętności, a odnosząc drobne sukcesy odnajdują motywację do dalszej pracy.

• W grupie znajdują się dzieci w różnym wieku – starsze opiekują się młodszymi, młodsze uczą się od starszych. Obowiązuje zasada szacunku do każdego członka społeczności przedszkolnej i do jego pracy, zasada porządku – sprzątnięcia po pracy, zasada cierpliwego czekania na swoją kolej, rozwiązywania konfliktów poprzez dialog.

• Podejmujemy także edukację dzieci z upośledzeniem umysłowym i/lub całościowym zaburzeniem rozwoju (m in. spektrum autyzmu). Wykorzystujemy wypracowane przez Marię Montessori pomoce dydaktyczne, terapię jednak opieramy na metodzie stosowanej analizy zachowania, która jest najbardziej efektywną i rozwijającą dzieci z takimi zaburzeniami.

10 czerwca  odwiedził naszą  parafię  Pasterz naszej Diecezji - ks. Arcybiskup Henryk Hoser, aby poświęcić m.in. nasze parafialne przedszkole i pobłogosławić dzieci i rodziców. Ksiądz Arcybiskup wpisał się także do Księgi Pamiątkowej przedszkola.

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00, przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat.

Kontakt:

Tel.: 535 968 049