panorama kościoła i kapliczki nocą
panorama kościoła zimą
panorama kościoła i dzwonnicy zimą
widok ołtarza głównego
widok na chór

Baner

Przedszkole integracyjne "Iskierka"

.

Trwają zapisy na kolejny rok nauki.

Zapraszamy

.

Integracyjna Szkoła Podstawowa

.

 

Nauka trwa!

Zachęcamy do zapisów na następne lata

.

Stowarzyszenie Dzieci Targówka

.

Prosimy o wskazywanie SDT

jako odbiorcę 1% z Państwa PIT-ów

.

Godziny odprawiania Mszy świętych:

W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci),       12.15 (z wyjątkiem wakacji)  i 16.30.  

W dni powszednie: o godz. 7.15 (z wyjątkiem wakacji) i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: niedziele - przed  Mszą św.,  dni powszednie - przed Mszą św.

Przedszkole integracyjne

„Iskierka”

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne "Iskierka" powstało we wrześniu 2011 roku jako jedna z inicjatyw ks. Proboszcza Tomasza Gilla i jego Przyjaciół na rzecz dzieci z terenu Parafii Zmartwychwstania Pańskiego i osiedla Targówek Fabryczny.

W naszej pracy wykorzystujemy metodę pedagogiczną Marii Montessori – włoskiego lekarza i psychologa, żyjącej i pracującej w pierwszej połowie XX wieku. W procesie dydaktyczno-wychowawczym kładziemy nacisk na wychowanie integralne, samodzielność dziecka ale także współdziałanie w grupie, umiejętność oceny rzeczywistości, siebie samego i innych oraz świadomego podejmowania decyzji.

Jesteśmy przedszkolem katolickim, w pracy kierujemy się zasadami moralności chrześcijańskiej, z naszą ofertą wychodzimy do wszystkich środowisk nie wyłączając z niej osób niewierzących czy innych wyznań.

Podążając za myślą twórczyni realizujemy założenia jej metody pedagogicznej:

     - Dziecko uczy się błyskawicznie tego, co je interesuje – nie należy więc z góry narzucać mu zadań do podjęcia, ani określać czasu, w jakim ma je wykonać, a pozwolić mu na swobodny wybór pracy. W ten sposób zdobywa samodzielność i uczy się odpowiedzialności za podjęte działania, a w czasie pracy w skupieniu porządkuje się wewnętrznie i dojrzewa.

     - Sala przedszkolna przygotowywana jest przez nauczycieli na podstawie obserwacji dzieci, tak by zgromadzone w niej pomoce dydaktyczne odpowiadały ich potrzebom i zainteresowaniom i przyczyniały się do jak najlepszego rozwoju naszych podopiecznych. Każda rzecz w sali ma swoje miejsce, ważna jest troska o porządek w myśl zasady – dbałość o ład zewnętrzny prowadzi do harmonii wewnętrznej.

    - Dzieci uczą się poczynając od najprostszych zadań i zdobywając kolejne umiejętności podejmują zadania trudniejsze. Pracując samodzielnie mogą same ocenić swoje umiejętności, a odnosząc drobne sukcesy odnajdują motywację do dalszej pracy.

     - W grupie znajdują się dzieci w różnym wieku – starsze opiekują się młodszymi, młodsze uczą się od starszych. Obowiązuje zasada szacunku do każdego członka społeczności przedszkolnej i do jego pracy, zasada porządku – sprzątnięcia po pracy, zasada cierpliwego czekania na swoją kolej, rozwiązywania konfliktów poprzez dialog.

     - Podejmujemy także edukację dzieci z upośledzeniem umysłowym i/lub całościowym zaburzeniem rozwoju (m in. spektrum autyzmu). Wykorzystujemy wypracowane przez Marię Montessori pomoce dydaktyczne, terapię jednak opieramy na metodzie stosowanej analizy zachowania, która jest najbardziej efektywną i rozwijającą dzieci z takimi zaburzeniami.

10 czerwca  2013 r. odwiedził naszą  parafię  Pasterz naszej Diecezji - ks. Arcybiskup Henryk Hoser, aby poświęcić m.in. nasze parafialne przedszkole i pobłogosławić dzieci i rodziców. Ksiądz Arcybiskup wpisał się także do Księgi Pamiątkowej przedszkola.

 

 

 

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00, przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat.

Zapraszamy do kontaktu:

Tel.: 535 968 049

www.ognik.edu.pl

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

.

Rzezba Chrystusa PNG

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Zmartwychwstania Pańskiego

03-788 Warszawa

Ul. Księcia Ziemowita 39

NIP: 524-22-10-933

REGON: 013101248

Nr konta Bank SANTANDER: 56 1090 1043 0000 0001 0124 6212

e-mail: kancelaria@parafiazmartwychwstaniapanskiego.pl

@ Copyright Parafia Zmartwychwstania Pańskiego 2012. All rights reserved. Administrator strony: stronapzp@gmail.com