W naszej świątyni

Zapraszamy do poznania naszej świątyni od wewnątrz.

Ołtarz główny

Ołtarz główny kościoła pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego został odrestaurowany i wykonany
w drewnie.  Została wykonana nowa aranżacja wnętrza wg projektu Joanny Szymańskiej
zatwierdzonego przez Stołecznego Konserwatora Zabytków.
Główna rzeźba nad ołtarzem przedstawiająca postać Zmartwychwstałego Chrystusa została wykonana przez artystę Piotra Grzegorka z Kluczborka Absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, obecnie prowadzącego działalność artystyczną w Warszawie.

Po  lewej stronie ołtarza głównego, w ołtarzu Bożego Miłosierdzia obok P.Jezusa Miłosiernego znajdują się wizerunki św.S.Faustyny i jej spowiednika błog ks.Michała Sopoćko namalowane przez artystkę Małgorzatę Wrochna.

W obszarze prezbiterium znajduje się chrzcielnica wykonana z drewna, mównica z pulpitem tzw , drewniany stolik tak zwany kredens (kredencja) na naczynia liturgiczne - ampułki z winem i wodą na tacce, oraz ręczniczek.

Empora (chór)

Na głównym wejściem do świątyni znajduje się rodzaj galerii - zwanej emporą lub chórem na którym stoją organy 7-głosowe o trakturze pneumatycznej wykonane przez firmę Adolfa Homana w roku 1920.Traktura pneumatyczna to system przenoszenia ruchu pomiędzy klawiszem a zaworami sterującymi poszczególnymi piszczałkami organów za pośrednictwem sprężonego powietrza. Rozwiązanie to ma również wady związane z opóźnieniem gry (czasem od naciśnięcia klawisza do zadęcia piszczałki).
 Wejście na emporę  widzimy po prawej stronie zdjęcia.
Po lewej stronie drzwi wejściowych znajduje się pomieszczenie w którym  przetrzymywane są chorągwie procesyjne i inne elementy wyposażenia kościoła.

Rzut